עדשים אדומות אורגניות מונבטות

מחיר: ₪28.00

העדשים נמנות עם הקטניות המתורבתות הוותיקות ביותר, עם היסטוריה בת 10,000 שנים. כיום, הן משמשות כמרכיב עיקרי במטבח הים תיכוני וההודי. בעוד העדשים עשויות להיות קטנות בגודלן, ערכן התזונתי עצום ובנוסף הן נחשבות לאחת מן הקטניות הקלות ביותר לעיכול.

העדשים האדומות האורגניות של נבט השדה הונבטו ונאספו ברגע המדויק שבין הפיכתן מזרע לצמח, המעורר את טעמן ומעניק תועלות תזונתיות מועצמות, יחד עם הכנה פשוטה ומהירה.

לעדשים האדומות המונבטות שלנו יש טעם עדין, מעט מתוק יותר מאשר סוגים אחרים של עדשים והן דורשות זמן בישול קצר יותר. עדשים אדומות הן גם דקות ושבירות יותר, ולכן הן נוטות להתפורר מהר במהלך הבישול. זה הופך אותן למרכיב מושלם עבור מנות כגון מרקים, קארי ומטבלים; הן גם שימושיות ביותר לצורך הסמכת נזידים ותבשילי קדירה.

זמין ב: 500 גרם

כעמוד התווך במטבח הצמחוני והטבעוני, עדשים הן מקור עשיר לסיבים, והן בין המקורות הטובים ביותר בעולם לחלבון מן הצומח, עם 50 גרם לכל 100 גרם עדשים. הסיבים המסיסים בעדשים מסייעים בהאטת ספיגת הגלוקוז, התורמת לאיזון רמות הסוכר בדם, ומורידים את רמת הכולסטרול LDL. העדשים גם עשירות בברזל, חומצה פולית, מגנזיום, זרחן ואשלגן. ההנבטה מעצימה רבים מן המרכיבים התזונתיים החיוניים בעדשים, במיוחד את ויטמיני B וויטמין C, ובנוסף מגדילה את היחס של מרבית חומצות האמינו החיוניות.

  • העדשים האדומות המונבטות שלנו נשטפו, הושרו וניתן לבשל אותן מיד
  • עדשים אדומות נוטות להתפורר לאחר הבישול, מה שהופך אותן למתאימות במיוחד להכנת מרקים, תבשילים, קארי ומטבלים. אנו ממליצים להימנע מלהשתמש בהן במאכלים הדורשים שמירה על צורת העדשים, כגון מג'דרה או המבורגרים צמחוניים.
  • לעדשים מונבטות גולמיות יש טעם דומה לאפונה טרייה והן משמיעות קול פיצוח מהנה בעת הלעיסה. לשימוש במתכונים ללא בישול, השרו את העדשים המיובשות המונבטות במים עד שהן יכפילו את נפחן היבש.
מחיר: ₪28.00