עדשים שחורות אורגניות מונבטות

מחיר: ₪28.00

העדשים נמנות עם הקטניות המתורבתות הוותיקות ביותר, עם היסטוריה בת 10,000 שנים. כיום, הן משמשות כמרכיב עיקרי במטבח הים תיכוני וההודי. בעוד העדשים עשויות להיות קטנות בגודלן, ערכן התזונתי עצום ובנוסף הן נחשבות לאחת מן הקטניות הקלות ביותר לעיכול.

העדשים השחורות האורגניות של נבט השדה הונבטו ונאספו ברגע המדויק שבין הפיכתן מזרע לצמח, המעורר את טעמן ומעניק תועלות תזונתיות מועצמות, יחד עם הכנה פשוטה ומהירה.

לעדשים השחורות המונבטות שלנו יש טעם אדמתי חלש יותר מאשר סוגים אחרים של עדשים, והן נשארות מוצקות גם לאחר הבישול. לא רק שצבען העשיר, השחור כפחם מהווה ניגוד בולט כאשר הן מבושלות עם ירקות ירוקים ואדומים, דגנים או פסטה, הוא גם מעיד על רמתו הגבוהה של נוגד החמצון, האנתוציאנין.

זמין ב: 500 גרם

כעמוד התווך במטבח הצמחוני והטבעוני, עדשים הן מקור עשיר לסיבים, והן בין המקורות הטובים ביותר בעולם לחלבון מן הצומח, עם 50 גרם לכל 100 גרם עדשים. הסיבים המסיסים בעדשים מסייעים בהאטת ספיגת הגלוקוז, התורמת לאיזון רמות הסוכר בדם, ומורידים את רמת הכולסטרול LDL. עדשים שחורות, במיוחד, מכילות אנתוציאנינים, אותו נוגד חמצון רב עוצמה הנמצא בפירות יער כהים. אנתוציאנינים מסייעים במניעת נזק לתאים הנגרם מרדיקלים חופשיים ומעניקים הגנה מפני סרטן ומחלות לב.

העדשים גם עשירות בברזל, חומצה פולית, מגנזיום, זרחן ואשלגן. ההנבטה מעצימה רבים מן המרכיבים התזונתיים החיוניים בעדשים, במיוחד את ויטמיני B וויטמין C, ובנוסף מגדילה את היחס של מרבית חומצות האמינו החיוניות.

  • העדשים השחורות המונבטות שלנו נשטפו, הושרו וניתן לבשל אותן מיד.
  • ניתן להכין עדשים שחורות מונבטות כמו עדשים שחורות רגילות בכל מתכון.
  • לעדשים מונבטות גולמיות יש טעם דומה לאפונה טרייה והן משמיעות קול פיצוח מהנה בעת הלעיסה. לשימוש במתכונים ללא בישול, השרו את העדשים המיובשות המונבטות במים עד שהן יכפילו את נפחן היבש.
מחיר: ₪28.00