שיפון אורגני מונבט

מחיר: ₪23.00

השיפון הוא קרוב משפחה של החיטה ושל השעורה והוא מככב באקלים הקר של סקנדינביה, צפון אירופה ורוסיה לאורך מאות שנים. גרגירי השיפון המונבטים של נבט השדה אינם מעובדים לחלוטין ומכילים את כל החלקים של גרעין השיפון: הנבט, הסובין והאנדוספרם. המשמעות היא שערכם התזונתי המלא של כל הוויטמינים, המינרלים והפיטוכימיקלים של השיפון המלא נשמר.

מקורם של גרגירי השיפון האורגניים שלנו בגרמניה. יש להם טעם עמוק, אדמתי וייחודי והם עשירים בערכים תזונתיים, המועצמים אף יותר עם תהליך ההנבטה.

גרגירי שיפון מונבטים יכולים לשמש כתחליף לדגנים מלאים אחרים דוגמת חיטה, כוסמין ואורז חום במנות האהובות עליכם, או שניתן להשרות אותם לשימוש בסלטים ובמאכלים אחרים ללא בישול. נסו לבשל שיפון מונבט לארוחת בוקר בריאה ומזינה של דגני בוקר, או טחנו במטחנה הביתית שלכם להכנת קמח שיפון טרי.

זמין ב: 500 גרם

שיפון מכיל יותר ויטמין B6, ויטמין K וסלניום מכוסמין או משבולת שועל, ומהווה מקור עשיר ומגוון לסיבים תזונתיים במיוחד סוג של סיבים הנקרא ארבינוקסילן, הידוע גם בשל פעילותו האנטי-אוקסידנטית העוצמתית.

שיפון מכיל גם חומצות פנוליות, ליגננים ותרכובות אחרות בעלות איכויות פוטנציאליות ללחימה במחלות. קמח השיפון המונבט של נבט השדה מכיל בערך פי שלוש מכמות החומצה הפולית (ויטמין B9) מאשר קמח שיפון שאינו מונבט.

  • גרגירי השיפון המונבטים שלנו נשטפו, הושרו וניתן לבשל אותם מיד.
  • שיפון מבושל מונבט צריך להיות לעיס ורך.
  • כדי להשתמש בגרגירי שיפון מונבטים מיובשים בסלטים או במתכונים ללא בישול, יש להשרות אותם במים עד שהם יכפילו את נפחם היבש.
מחיר: ₪23.00