כוסמת ירוקה אורגנית מונבטת

מחיר: ₪23.00

גריסי כוסמת נחשבים לעתים קרובות כדגן, אולם למעשה הם הזרעים המקולפים של צמח הכוסמת. דגן מדומה בריא וממריץ זה התגלה לראשונה בדרום-מזרח אסיה, אך לאורך זמן עשה את דרכו מערבה והפך למרכיב המוביל במטבח המזרח אירופאי.

הכוסמת אינה רק עשירה במיוחד בחומרים מזינים, מספקת מרכיבים חיוניים ומהווה את אחד המקורות השלמים ביותר של חלבון על פני כדור הארץ, מחקרים הוכיחו כי כוסמת מורידה את רמת הסוכר בדם, מגנה מפני מחלות כבד ומפחיתה את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. בנוסף, היא נטולת גלוטן, מה שהופך אותה לתחליף מצוין לרוב הדגנים עבור אלה מאיתנו הסובלים מרגישות לגלוטן.

הכוסמת האורגנית שלנו מנביטה להפליא ומשמשת כתוספת נהדרת לשולחן הארוחה שלכם, כתחליף נהדר לאורז, להכנת תבשילים ולגרנולה בריאה במיוחד. ניתן להשתמש בהם גם להכנת דייסה בריאה וטעימה לארוחת הבוקר.

זמין ב: 500 גרם

כוסמת מכילה רמות גבוהות של אבץ, נחושת ומנגן יחסית לדגנים אחרים. רמת הספיגה של האבץ, הנחושת והאשלגן שבכוסמת גבוהה למדי באופן טבעי, ותהליך ההנבטה מגביר אותה אף יותר. כוסמת היא גם חלבון מלא עם ציון חומצות אמינו של 100, מה שהופך אותה לאחד מן המקורות הצמחיים האיכותיים ביותר של חלבון.

כמו שעורה, הסיבים המסיסים שבכוסמת מסייעים בהאטת ספיגת הגלוקוז ובכך תורמים לאיזון רמות הסוכר בדם ולהגנה מפני סוכרת. מחקרים הוכיחו כי גריסי כוסמת ירוקה מכילים רמות גבוהות של רוטין, תרכובת פלבונואידים (פיגמנט צמחי) המסייעת לוויסות לחץ דם ובעלת תכונות אנטי-דלקתיות ואנטי-מסרטנות.

  • הכוסמת הירוקה המונבטת שלנו נשטפה, הושרה וניתן לבשל אותה מיד.
  • קליית כוסמת לפני השימוש במתכונים מבושלים תוסיף טעם עמוק וחזק יותר. אנו ממליצים על קלייה במחבת יבשה על הלהבה הנמוכה ביותר כדי לצמצם ככל האפשר את איבוד הערך התזונתי.
  • קליית גריסי כוסמת ירוקים אינה מומלצת לצורך הכנת דייסה, גרנולה או טחינת קמח.
  • כדי להשתמש בגריסי כוסמת מונבטים מיובשים בסלטים או במתכונים ללא בישול, יש להשרות אותם במים עד שהם יכפילו את נפחם היבש.
מחיר: ₪23.00