שעורה טרום נבוטה

מחיר: ₪23.00

שעורה היא דגן עתיק יומין ובין היבולים הראשונים שתורבתו באירואסיה. אחד האתרים הידועים הקדומים ביותר שבו גידלו שעורה היה שפת הכנרת, לפני כ- 23,000 שנים לערך.

לאחר שהייתה ידועה בעבר כ"מזון הגלדיאטורים", שעורה הוכרה לאחרונה כ-"מזון על" המסייע לשלוט בסוכרת מסוג 2 ובבעיות בריאות אחרות הקשורות לרמות הגלוקוז בדם. שעורה היא רב-תכליתית במיוחד, והיא העשירה ביותר בסיבים מבין כל הדגנים המלאים.

נבט השדה משתמשת רק בשעורה מלאה- לא בגריסי פנינה מהם הוסר רוב הסובין. גרגירי השעורה המלאים שלנו הינם טרום-נבוטים והושרו על מנת לנטרל את החומצה הפיטית וחומרים אנטי-מזינים אחרים בדגנים המפריעים לספיגת המזון, וכדי לתרום לעיכול קל יותר.

ניתן לבשל את השעורה הטרום-נבוטה שלנו כתוספת דוגמת פילאף שעורה, להוסיף למרקים ותבשילים או להכין דייסה נפלאה לארוחת הבוקר.

זמין ב: 500 גרם

השעורה עשירה במיוחד סלניום ובתיאמין (ויטמין B1), יש בה יותר חלבון מאשר באורז חום או בשיפון, והיא העשירה ביותר בסיבים מבין כל הדגנים המלאים. יש לה פרופיל תזונתי ייחודי המציע הגנה נגד סוכרת וטרום סוכרת, כולל: ריכוז גבוה של סיבים מסיסים, אינדקס גליקמי נמוך, עשירה במגנזיום הפועל כקו-פקטור באנזימים המעורבים בייצור אינסולין ובשימוש בגלוקוז.

בדומה לשיבולת שועל, הסיבים המסיסים בשעורה מכילים בטא-גלוקאנים, המציעים תועלות להפחתת כולסטרול ועשויים לסייע בהורדת לחץ דם גבוה.

  • גרגירי השעורה הטרום-נבוטים שלנו נשטפו, הושרו וניתן לבשל אותם מיד.
  • שעורה מבושלת טרום-נבוטים צריכה להיות לעיסה ורכה.
  • כדי להשתמש בגרגירי שעורה טרום-נבוטים מיובשים בסלטים או במתכונים ללא בישול, יש להשרות אותם במים עד שהם יכפילו את נפחם היבש.
מחיר: ₪23.00