קמח חיטה מלאה מונבטת

מחיר: ₪25.00

קמח החיטה המלאה המונבטת של נבט השדה מורכב מגרגירי חיטה אדומים קשים אורגניים. הקמח שלנו, 100% טחון באבן ריחיים, מכיל את כל חלקי גרעין החיטה - הסובין, הנבט והאנדוספרם, המספקים את כל הטעם והערכים התזונתיים הנמצאים בגרעין באופן טבעי. תהליך ההנבטה משחרר אף יותר את היתרונות התזונתיים של החיטה המלאה האורגנית, ובמקביל הופך אותה לקלה יותר לעיכול. אנשים רבים הסובלים מרגישות לחיטה מגלים כי הם יכולים לעכל בקלות חיטה מלאה מונבטת.

ניתן להשתמש בקמח החיטה המלאה המונבטת של נבט השדה ברוב המתכונים המכילים קמח חיטה מלאה רגיל. קמח זה עשיר בחלבון, מה שהופך אותו לבחירה מצוינת עבור הכנת מגוון רחב של לחמים מדגנים מלאים, כמו גם מאפים ללא שמרים. לקבלת מרקם קליל יותר, נסו להשתמש בתערובת של קמח חיטה מלאה מונבטת וקמח רגיל.

זמין ב: 500 גרם

החיטה המלאה עשירה בסיבים תזונתיים ומספקת כ- 7 גרם חלבון למנה. היא עשירה במיוחד בזרחן, סלניום ומנגן, ומהווה מקור מצוין לניאצין (ויטמין B3), ויטמין B6 ומגנזיום. תהליך ההנבטה תורם לעלייה של בין 30 ל- 300 אחוזים בערכם התזונתי של רבים מן החומרים המזינים שבגרעין. לחץ כאן כדי לראות פירוט של אחוזי העלייה בחומרים מזינים מסוימים.

  • לקמחים מונבטים ביצועים מיטביים בבלילות שלא עורבבו יתר על המידה.
  • ניתן להשתמש בקמח חיטה מלאה מונבטת באופן דומה שבו משתמשים בקמחים מלאים אחרים להכנת לחמים מהירים, מאפינס, עוגיות ופסטה.
  • לאפיית לחמי שמרים או מאפים אחרים הדורשים התפחה ממושכת, יש להוסיף מעט יותר נוזלים וחומר מתסיס להתפחה נוספת. התחילו בהוספת 3-2 כפות נוזלים, והוסיפו כף נוספת במידת הצורך.
  • לקמחים מונבטים יש מבנה גלוטן חלש יותר, ולכן הם מתפקדים בצורה קצת שונה באפייה. לתוצאות הטובות ביותר מומלץ לשלב סוגים שונים של קמח מונבט, או לשלב קמח מונבט עם קמח שאינו מונבט, תוך שמירה על כמות הקמח הכוללת כפי שמופיעה במתכון המקורי.
מחיר: ₪25.00