קמח כוסמין אורגני מונבט

מחיר: ₪25.00

קמח הכוסמין המונבט של נבט השדה מורכב מחיטת כוסמין אורגנית מלאה- קרובת משפחה עתיקה של חיטת דורום, שמקורה במזרח הקרוב לפני למעלה מ-7,000 שנה.

מקורם של גרגירי הכוסמין האורגניים שלנו בגרמניה, שם הם גודלו מאז תקופת ימי הביניים. אנו מנביטים את הגרגירים בקפדנות ומייבשים אותם בטמפרטורה נמוכה, כדי לייצר מזון בעל ערך תזונתי גבוה, המתעכל בדומה לירק מאשר כדגן. לאחר מכן הם נטחנים באיטיות באבני ריחיים לקמח באיכות מיטבית, תוך כדי שמירה על החומרים המזינים והחיוניים של הדגן.

בניגוד לחיטה מודרנית, הכוסמין טרם הוכלא או עבר מניפולציות כדי לעמוד בצרכי ייצור, ולכן הוא קל יותר לעיכול מאשר זנים אחרים של חיטה. אנשים רבים הסובלים מאי סבילות לחיטה או לגלוטן מגלים כי הם יכולים ליהנות מהיתרונות של הכוסמין, במיוחד כאשר הוא מונבט. עם זאת, בעוד קמח הכוסמין המונבט שלנו מכיל פחות גלוטן מאשר קמח כוסמין שאינו מונבט, הוא איננו נטול גלוטן לחלוטין.

קמח הכוסמין המונבט של נבט השדה הינו בעל טעם אגוזי עדין, וניתן להשתמש בו ברוב המתכונים המכילים קמח חיטה, במיוחד למאפים ללא שמרים. עם קמח כוסמין ניתן להכין פסטה מעולה, פנקייקים, עוגיות ומאפים אחרים.

זמין ב: 500 גרם

קמח הכוסמין המונבט של נבט השדה מועשר בסיבים תזונתיים, מספק מקור טוב לברזל ומנגן ומכיל יותר חלבון ואבץ מאשר קמח חיטה מלאה רגיל. זהו גם אחד מן הקמחים המלאים הבודדים שיכולים להתפאר ברמה משמעותית של ויטמיני B, ואלה מועצמים עוד יותר על ידי תהליך ההנבטה. לחץ כאן כדי לראות פירוט של אחוזי העלייה בחומרים מזינים מסוימים.

  • לקמחים מונבטים ביצועים מיטביים בבלילות שאינן מעורבבות יתר על המידה.
  • ניתן להשתמש בקמח כוסמין מונבט באופן דומה שבו משתמשים בקמחים מלאים אחרים להכנת לחמים מהירים, מאפינס, עוגיות ופסטה.
  • לאפיית לחמי שמרים* או מאפים אחרים הדורשים התפחה ממושכת, יש להוסיף מעט יותר נוזלים וחומר מתסיס להתפחה נוספת. התחילו בהוספת 3-2 כפות נוזלים, והוסיפו כף נוספת במידת הצורך.
  • קמח דגנים מונבט מניב כיכר לחם כפרי ומרוכז, ולכן עדיף להשתמש בו לאפיית לחם המורכב ממספר סוגי דגנים שונים.
  • לקמחים מונבטים יש מבנה גלוטן חלש יותר, ולכן הם מתפקדים בצורה קצת שונה באפייה. לתוצאות הטובות ביותר, מומלץ לשלב סוגים שונים של קמח מונבט, או לשלב קמח מונבט עם קמח שאינו מונבט, תוך שמירה על כמות הקמח הכוללת, כפי שמופיעה במתכון המקורי.
  • * קמח חיטה מונבט מכיל קצת יותר גלוטן, ולכן מועדף לאפיית לחם או אפייה עם שמרים על פני קמח כוסמין מונבט.

מחיר: ₪25.00