קמח שיפון אורגני מונבט

מחיר: ₪25.00

קמח השיפון המונבט של נבט השדה מורכב מגרגירי שיפון אורגניים מובחרים, 100% טחינת אבן ריחיים. הטעם העמוק והייחודי של השיפון הפך אותו לפופולרי לאורך ההיסטוריה, והוא משמש עד היום כמצרך עיקרי בצפון אירופה, סקנדינביה ורוסיה, תודות לעמידותו בפני תלאות האקלים הקר והרטוב.

מקורם של גרגירי השיפון האורגניים שלנו בגרמניה. הם הונבטו בקפדנות, יובשו בעדינות ונטחנו בתנאים מבוקרים כדי ליצור קמח דגנים מלא ומזין, המתעכל בדומה לירק מאשר כדגן.

השיפון נחשב יוצא דופן בקרב משפחת הדגניים בשל רמת הסיבים הגבוהה באנדוספרם שלו (ולא רק בסובין). מסיבה זו, לקמח שיפון יש אינדקס גליקמי נמוך יותר מאשר קמחים העשויים מחיטה ומרוב הדגנים האחרים, מה שהופך אותו לבריא במיוחד עבור חולי סוכרת. בנוסף, הוא מכיל פחות גלוטן מאשר קמחים אחרים.

הוסיפו קמח שיפון למאפים כדי להעשיר את ערכם התזונתי וליצור את הטעם הנפלא שאין לטעות בו. קמח השיפון המונבט שלנו מתאים גם להכנת מחמצת שאור מעולה.

זמין ב: 500 גרם

שיפון מכיל יותר ויטמין B6, ויטמין K וסלניום מכוסמין או משבולת שועל, ומהווה מקור עשיר ומגוון לסיבים תזונתיים במיוחד סוג של סיבים הנקרא ארבינוקסילן, הידוע גם בשל פעילותו האנטי-אוקסידנטית העוצמתית.

שיפון מכיל גם חומצות פנוליות, ליגננים ותרכובות אחרות בעלות איכויות פוטנציאליות ללחימה במחלות. קמח השיפון המונבט של נבט השדה מכיל בערך פי שלוש מכמות החומצה הפולית (ויטמין B9) מאשר קמח שיפון שאינו מונבט.

  • לקמחים מונבטים ביצועים מיטביים בבלילות שלא עורבבו יתר על המידה.
  • קמח שיפון מונבט מכיל פחות גלוטן מחיטה או כוסמין, ומעניק את התוצאות הטובות ביותר בעת הכנת פנקייקים, קרפים ומאפים ללא שמרים.
  • בעת אפיית לחם שמרים, שימוש בקמח שיפון מונבט יוצר כיכר לחם בעלת מרקם צפוף במיוחד. לתוצאות הטובות ביותר, השתמשו בסוגים שונים של קמח מונבט או בשילוב של שיפון מונבט וקמח רגיל, תוך שמירה על כמות כוללת זהה של קמח כפי שמופיעה במתכון המקורי.
מחיר: ₪25.00