קמח כוסמת אורגנית מונבטת

מחיר: ₪25.00

קמח הכוסמת המונבטת של נבט השדה מורכב מגריסי כוסמת ירוקים אורגניים, 100% טחינת אבן ריחיים. ידוע גם בשם "קמח כוסמת מובחר," הקמח המלא שלנו מכיל את כל החלקים בגרעין הכוסמת, כולל הסובין, הנבט והאנדוספרם. הסובין הוא שיוצר את הנקודות השחורות בקמח; כך הוכן קמח הכוסמת המסורתי במשך מאות שנים.

הכוסמת אינה רק עשירה במיוחד בחומרים מזינים, מספקת מרכיבים חיוניים ומהווה את אחד המקורות השלמים ביותר של חלבון על פני כדור הארץ, מחקרים הוכיחו כי כוסמת מורידה את רמת הסוכר בדם, מגנה מפני מחלות כבד ומפחיתה את הסיכון לסיבוכים הקשורים לסוכרת. בנוסף, היא נטולת גלוטן, מה שהופך אותה לתחליף מצוין לקמח חיטה עבור אלה מאיתנו הסובלים מרגישות לגלוטן.

לקמח הכוסמת המונבטת של נבט השדה יש טעם נפלא, ייחודי; הוא מתאים הן ללחמי שמרים והן ללחמים מהירים, וכן להכנת אטריות סובה יפניות ובליני רוסי (קרפ כוסמת). ניתן להוסיף קמח כוסמת כמעט לכל מתכון המכיל קמח רגיל. ניתן להשתמש בקמח הכוסמת המונבטת שלנו לבדו, או בשילוב עם קמחים נטולי גלוטן אחרים כגון קמח אורז חום.

זמין ב: 500 גרם

כוסמת מכילה רמות גבוהות של אבץ, נחושת ומנגן יחסית לדגנים אחרים. רמת הספיגה של האבץ, הנחושת והאשלגן שבכוסמת גבוהה למדי באופן טבעי, ותהליך ההנבטה מגביר אותה אף יותר. כוסמת היא גם חלבון מלא עם ציון חומצות אמינו של 100, מה שהופך אותה לאחד מן המקורות הצמחיים האיכותיים ביותר של חלבון.

כמו שעורה, הסיבים המסיסים שבכוסמת מסייעים בהאטת ספיגת הגלוקוז ובכך תורמים לאיזון רמות הסוכר בדם ולהגנה מפני סוכרת. מחקרים הוכיחו כי קמח כוסמת מלא מכיל רמות גבוהות של רוטין, תרכובת פלבונואידים (פיגמנט צמחי) המסייעת לוויסות לחץ דם ובעלת תכונות אנטי-דלקתיות ואנטי-מסרטנות.

  • לקמחים מונבטים ביצועים מיטביים בבלילות שלא עורבבו יתר על המידה.
  • בעת אפיית לחם מדגנים מלאים, נסו להחליף מחצית מכמות הקמח בקמח כוסמת כדי להוסיף טעם עשיר, אגוזי וצבע כהה יותר. אין להחליף יותר מחצי מכמות הקמח בקמח כוסמת.
  • לאפיית לחמי שמרים או מאפים אחרים הדורשים התפחה ממושכת, יש להוסיף מעט יותר נוזלים וחומר מתסיס להתפחה נוספת. התחילו בהוספת 3-2 כפות נוזלים, והוסיפו כף נוספת במידת הצורך.
  • לתוצאות האפייה הטובות ביותר, שלבו סוגים שונים של קמח מונבט, או שלבו קמח מונבט עם קמח שאינו מונבט תוך שמירה על כמות כוללת זהה של קמח כפי שמופיעה במתכון המקורי.
  • ניתן להשתמש בקמח כוסמת להכנת אטריות סובה יפניות, פנקייק כוסמת רוסי או "בליני", "גאלט" צרפתי או "hrechanyky " (סוג של רול שמרים וכוסמת שמקורו באוקראינה).
מחיר: ₪25.00